Агрономія

Золотоочка звичайна дієва проти шкідників культурних рослин

Золотоочка звичайна – ефективний хижак, що знищує попелиць, медяниць, дрібних гусениць і кліщів із родини тетраніхіди. Хижачать тільки личинки, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Не менш важливими ентомофагами попелиць є личинки золотоочок.

Золотоочка – комаха середнього розміру, колір тіла – зелений або світло-жовтий, рідше коричневий. Комахи з доволі широкими, перламутрово або райдужнопереливчатими крилами. Очі часто золотисті, оченят немає. Вусики – щетинкоподібні, лоб плоский. Золотоочка звичайна Chrysopa carnea вельми поширена в природних умовах.

Імаго зеленого кольору з коричневато-червоною смугою на щоках і жовтуватою смугою на спинній частині тіла від голови до черевця. Розмах крил 23–30 мм. Ноги блідо-зелені з коричневими лапками. Личинка – камподеоподібна, з довгими гострими щелепами й добре розвинутими грудними ногами.

Яйця овальної форми (0,400,9 мм), сидять на довгих стебельках, свіжевідкладені – зелені, а до кінця розвитку ембріона – коричнево-сірі. Самка прикріплює їх на листя або стебло рослин одиночно або групами. У золотоочки досить оригінальна кладка яєць: кожне яйце на окремій стеблинці.

Нагадаємо, азіатське сонечко їсть більше попелиць, ніж вітчизняні види.