Агрономія

Затяжна весна затримує масове розмноження шкідників

Затяжна весна затримує масове розмноження шкідників

Упродовж другої декади квітня розвиток сільськогосподарських культур проходив в основному за складних агрометеорологічних умов. Прохолодна затяжна весна затримує масове заселення сільськогосподарських культур шкідниками, а також не сприяє значному розвитку хвороб.

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

Личинки хлібної жужелиці та гусениці озимої совки старших віків доживлюються у посівах озимини переважно в Лісостепу, подекуди Степу, де за чисельності 0,3-1, в осередках 2 екз. на кв.м пошкодили до 3% рослин. У Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській областях від 2 до 10% личинок та гусениць фітофагів закінчили живлення.

Хлібні блішки, п’явиці, злакові попелиці, цикадки в допороговій чисельності на 3-27% обстежених площ пошкодили від 1 до 12% рослин озимих ячменю, пшениці та жита. Відбувається літ чорної пшеничної, гессенської, шведських злакових мух.

У Запорізькій, Одеській, Хмельницькій та Чернівецькій областях сходи ярого ячменю заселяють та пошкоджують дротяники, злакові блішки та п’явиці. Вони в допороговій чисельності на 2-35% обстежених площ пошкодили до 6% рослин.

«Захисні заходи проти вищевказаних фітофагів необхідно проводити рекомендованими інсектицидами шляхом обприскування крайових смуг або всуціль посівів за перевищення ЕПШ (хлібних блішок 30-50, жуків п’явиць 10-30 на кв.м, злакових мух 40-50 екз. на 100 п.с.)», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, ріпаковий квіткоїд починає заселяти посіви на Черкащині.