Агрономія

Заміна районування на реєстрацію сортів має негативні наслідки, — думка

На сьогодні в Україні здійснюється не районування, а проводиться державна реєстрація сортів культур з рекомендаціями їх поширення у великих грунтово-кліматичних зонах — Степ, Лісостеп і Полісся. Відтак, не враховується можливе їх розміщення у вузьких агрокліматичних підзонах і областях.

Таку думку висловив Олександр Захарчук, завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Інституту аграрної економіки, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Занесення сорту до Держреєстру сортів рослин навіть для однієї грунтово-кліматичної зони дає право для поширення його на всій території країни», — пояснив експерт.

Лише при запровадженні інтенсивних технологій, високого агрофону та новітніх агроприйомів можна створити найсприятливіші умови для росту і розвитку рослин, реалізації їх генетичного потенціалу, а відтак — виявляти та відповідно добирати сорти для цих технологій.

Заміна районування на реєстрацію сорту зумовлена необхідністю адаптувати вітчизняне сортовипробування до вимог і положень, що передбачають впровадження єдиних методик організації досліджень і порядку реєстрації сортів у країнах, які входять до Міжнародного союзу з охорони прав на сорти рослин.

«Впровадження системи реєстрації сортів, з одного боку, ускладнює процес добору їх для регіонів і вузьких агрокліматичних зон, зате надає широкі можливості товаровиробникам для маневрування сортами», — вважає пан Олександр.