Агрономія
Головне:
Агрономія

Більше половини наявних у Реєстрі сортів — «мертві сорти»

Більше половини наявних у Реєстрі сортів становлять «мертві сорти» — тобто, ті, по яких не ведеться первинне насінництво, та сорти, що мають посівну площу не більше 10 тис. га.

Про це розповів Олександр Захарчук, завідувач відділу інвестиційного та матеріально-технічного забезпечення Інституту аграрної економіки, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Тому, потенційна пропозиція на ринку насіння і садивного матеріалу значно відрізняється від обсягів фактичних продаж, і тим сильніше, чим більш несприятливими є умови для реалізації певного сорту рослин», — зазначив він.

Для успішного засіву якісним високоврожайним насінням використовується до 3,5 тис. сортів вітчизняної та іноземної селекції.

Щорічно вітчизняними й іноземними заявниками подається від 1 до 2 тис. заявок на проведення кваліфікаційної експертизи сортів рослин. З них близько 70 % є іноземними заявниками.

На кінець минулого року до Реєстру сортів рослин унесено близько 8,9 тис. сортів і гібридів (без ліній), з яких 44% — вітчизняної селекції.