Агрономія

За якими ознаками посівів озимих приймають рішення про їх ремонт

За якими ознаками посівів озимих приймають рішення про їх ремонт

Кінцевий візуальний аналіз стану посівів і підрахунки життєздатних рослин проводять за відновлення їх активного росту і вже після цього ухвалюють рішення про подальший догляд за посівами та їх ремонт, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Добрим стан посівів озимих культур уважається тоді, коли рослини нормально розкущені, мають три-п’ять стебел і добре укорінені, густота рослин має бути рівномірною й не меншою за 400–450 рослин/м² (на одному погонному метрі не менш як 200 стебел) з довжиною листкової пластинки 14–16 см.

Візуально стебла і листки повинні мати темно-зелений колір без пошкоджень шкідниками і ураження хворобами. Коли на 1 м² лишилось менш ніж 150 розкущених або 200-250 нерозкущених рослин, такі площі доцільно пересівати.

Ремонту (підсіванню) підлягають посіви з густотою 150-200 розкущених або 250-300 нерозкущених, а також площі, де рослини в період відновлення весняної вегетації перебувають в фазі сходів і їх густота не перевищує 350 шт./м².

Звичайно підсівають ранньостиглими сортами ярого ячменю. Якщо оптимальні строки для підсівання пройшли, пересіяти озимину можна просом, гречкою або кукурудзою.

Нагадаємо, озимі переходять від вегетативного до генеративного періоду розвитку.