Агрономія

Які шкідники наразі становлять загрозу посівам озимих зернових

Які шкідники наразі становлять загрозу посівам озимих зернових

На початку весняного періоду спостерігається наростання середньодобових температур повітря. На сільськогосподарських угіддях триває піднімання ґрунтових шкідників у верхні шари ґрунту та початок їх живлення. Наразі загрозу посівам озимих зернових культур становлять личинки хлібної жужелиці та гусениці озимої совки.

Про це інформують у ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області.

За встановлення середньодобової температури +4 – 5°С, у разі виявлення ЕПШ шкідників на посівах озимих культур (личинок хлібної жужелиці 3 – 4 екз./кв.м; гусениць озимої совки 2 – 3 екз./кв.м) рекомендуємо провести хімобробки посівів дозволеними до використання в Україні пестицидами згідно з «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Звернути увагу слід і на розвиток хвороб на посівах озимих культур: борошнистої роси, септоріозу та кореневих гнилей ‒ на посівах озимої пшениці та бактеріозу коренів, пероноспорозу та інших хвороб ‒ на посівах озимого ріпаку.

На посівах озимого ріпаку за встановлення середньодобової температури +6 – 7°С з місць зимівлі почнуть виходити імаго ріпакового прихованохоботника, пізніше, за температури повітря +8 – 9°С, з’являться жуки капустяного стеблового прихованохоботника.

«Рекомендуємо провести обстеження посівів озимих культур та плодових насаджень з метою встановлення чисельності шкідників та наявності хвороб. За необхідності застосування хімічного обробітку посівів за 3 доби попередити органи місцевого самоврядування, власників пасік про час та місце проведення (вказати назву, ступінь і строк дії токсичності препарату). Хімобробки проводити з дотриманням регламентів застосування засобів захисту рослин, техніки безпеки та санітарних правил при роботі з ними», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, критично загрозливих погодних чинників під час перезимівлі озимих не було.