Агрономія

Тепла погода активізує ґрунтових шкідників

Третя декада лютого характеризується теплою погодою та наростанням середньодобових температур повітря. За таких умов на сільськогосподарських угіддях найближчим часом очікується піднімання ґрунтових шкідників у верхні шари ґрунту та початок їхнього живлення. У цей період загрозу посівам озимих зернових культур представляють личинки хлібної жужелиці та гусениці озимої совки.

Про це інформують фахівці ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області.

За встановлення середньодобової температури + 5°С, у разі виявлення ЕПШ шкідників на посівах озимих культур (личинки хлібної жужелиці 3 – 4 екз./кв.м; гусениці озимої совки 2 – 3 екз./кв.м) та при наявності хвороб -борошнистої роси, септоріозу та кореневих гнилей – рекомендуємо провести хімобробки посівів пестицидами згідно з «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

На посівах озимого ріпаку за встановлення середньодобової температури +6 – 7°С з місць зимівлі почнуть виходити імаго ріпакового прихованохоботника, пізніше, за температури повітря +8-9°С, з’являться жуки капустяного стеблового прихованохоботника та за наявності хвороб- бактеріозу коренів, пероноспорозу та інших – рекомендують здійснити хімобробки посівів пестицидами згідно з «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

Рекомендують також обстежити посіви озимих культур і встановити чисельність шкідників та наявність хвороб. За необхідності застосування хімічного обробітку посівів за 3 доби попередити органи місцевого самоврядування, власників пасік про час та місце проведення (вказати назву, ступінь і строк дії токсичності препарату). Хімобробки проводити з дотриманням регламентів застосування засобів захисту рослин, техніки безпеки та санітарних правил при роботі з ними.

Нагадаємо, підвищення температури повітря порушило зимовий спокій озимих.