Агрономія

Які потреби сої в елементах живлення, – досвід

Які потреби сої в елементах живлення, – досвід

Для формування насіння соя потребує фосфору, калію, сірки та багато інших хімічних елементів, але найбільше азоту – до 83 кг/га для формування 1 тонни. У ПП «Агрофірма «Дзвони» без внесення азоту отримують 3,5 т/га, тож зробили висновок, що бульбочкові бактерії дають у ґрунт орієнтовно 250 кг/га азоту.

Про це пише головний агроном сільгосппідприємства Ярослав Бай у своїй статті в журналі The Ukrainian Farmer.

«Досліджено, що максимально азотфіксувальні бактерії можуть нагромаджувати у ґрунті 400 кг/га азоту, але це в Південній Америці, де для них особливо сприятливі умови – високі температури та вологість. За таких умов соя формує врожайність близько 5 т/га. Після збирання врожаю сої в ґрунті лишається від 40 до 150 кг/га азоту для наступної культури», – пояснює фахівець.

Таким чином, за його словами, завдяки азотфіксації соя є дуже добрим попередником для ярих зернових культур і кукурудзи, ранні сорти – і для озимої пшениці.

Утім, слід брати до уваги, що впродовж вегетації соя нерівномірно використовує азот, відповідно, потреби в забезпеченні рослин цим елементом різні.

Від фази сходів до цвітіння їй потрібно 6-7% азоту, найбільше потребує поживних речовин від фази цвітіння до фази наливання насіння.

Раніше повідомлялося, які чинники найбільше впливають на врожайність сої.