Агрономія

Які особливості сівби пивоварного ячменю

Для вирощування пивоварного ячменю найпридатнішими є високі репродукції сорту – не нижче другої.

Про це пише кандидат сільськогосподарських наук Микола Романенко у журналі The Ukrainian Farmer.

Технологічні операції мають бути спрямовані на розв’язання таких завдань:

  • отримати дружні, рівномірні сходи, не допустити асинхронного розвитку пагонів упродовж вегетації;
  • забезпечити збалансоване мінеральне живлення – важливо не допустити надмірного живлення азотом, особливо у другій половині вегетації, на етапі формування зерна;
  • організувати якісний захист посівів від бур’янів, хвороб, шкідників і полягання;
  • не допустити перестою, своєчасно зібрати врожай і довести його до регламентованих кондицій.

Досягнення поставлених цілей лежить через виконання низки агрозаходів. Зокрема, для сівби беруть ретельно очищене, відкаліброване з енергією проростання понад 90% насіння.

Насіння слід до сівби обробити комплексом захисно-стимулювальних препаратів із додаванням інсектицидного компонента, а також фунгіцидів тривалої дії. Оскільки ячмінь не має потужної глибокопроникної кореневої системи, бажано його розміщувати на зораних на глибину 25 см площах.

Сівбу проводять у ранні терміни, відразу за настання фізичної стиглості ґрунту з нормою висіву 3–3,5 млн/га схожих зерен на глибину 2–3 см. Сівбі передує якісна культивація та внесення мінеральних добрив. Орієнтовно вносять 1,5–2 ц/га нітроамофоски та 1–1,5 ц/га аміачної селітри.

Нагадаємо, пивоварний ячмінь науковець радить розглянути як альтернативу олійним у сівозміні. Раніше повідомлялося, які особливості вирощування пивоварного ячменю.