Агрономія

Які оптимальні норми внесення рідкої органіки під кукурудзу, – досвід

Які оптимальні норми внесення рідкої органіки під кукурудзу, – досвід

У компанії «Жовківський ППР» на Львівщині вирощують кукурудзу для потреб власного тваринництва і тестують різні типи обробітку ґрунту і живлення культури.

Як зазначив керівник аграрного напряму компанії Олексій Демчук у своїй колонці на AgroTimes, позакореневе підживлення поки що не практикували. Натомість вносили в передпосівну культивацію із закриттям вологи карбамід у нормі 200 і 300 кг/га.

«Ці посіви виглядають однаково. Є також поля, де кукурудза росте лише на рідкій свинячій органіці, яку вносимо шланговою системою. Давали її в нормі 100 т/га. Таку оптимальну норму вдалося визначити завдяки закладеним нами дослідам. А більша норма органіки пригнічує розвиток культури. Якби була така можливість, вносили б органіку на всі площі, утім, не всюди є можливість це зробити», – зазначив фахівець.

Також у ТОВ «Жовківський ППР» заклали цьогоріч демонстраційне поле для вивчення різних типів обробітку ґрунту, як­ от дискування, глибоке розпушування, оранка.

«Хочемо з’ясувати, як основний обробіток ґрунту впливає на врожайність кукурудзи, на ступінь зараження фузаріозом. Наразі непогані показники дає глибоке розпушування, але на всі ці досліди й експерименти накладається ще й тип ґрунту, від якого теж багато що залежить», – додав фахівець.

Раніше повідомлялося, яке позакореневе підживлення кукурудзи найефективніше.