Агрономія

Яке позакореневе підживлення кукурудзи найефективніше, – дослідження

Дворазове позакореневе підживлення кукурудзи у фазу 5-6 і 8-9 листків макро- та мікроелементами у формі рідких висококонцентрованих добрив позитивно впливає на ріст і розвиток рослин та формування їх листкової поверхні.

Про це свідчать результати дослідження Хмельницької державної сільськогосподарської дослідної станції ІКСГП НААН, пише журнал The Ukrainian Farmer.  

Зокрема, висота рослин кукурудзи на час цвітіння волоті, залежно від макро- або мікроелемента, що використовувався для підживлення, збільшувалася у ранньостиглого гібрида ДН Атон 6,8-14% та у середньораннього гібрида ДН Астра – 6,8-14,9%, а площа листкової поверхні – відповідно на 2,2-9,8 та 2,4-10,1% проти контролю.

«Разом з тим ми помітили збільшення кількості продуктивних качанів на 100 рослинах у ранньостиглого гібрида ДН Атон – на 1-4 качани, у середньораннього ДН Астра – на 1-3 качани до контролю», – зазначила Жанна Молдован, кандидат сільськогосподарських наук (Хмельницька ДСГДС Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН).

За її словами, позакореневе підживлення кукурудзи сприяло збільшенню довжини качана у ранньостиглого гібрида ДН Атон на 0,2-0,9 см, у середньораннього гібрида ДН Астра – на 0,5-2,9 см та кількості зерен у ряді, відповідно, на 1-4 та 1-6 штук, порівнюючи з контролем.

Нагадаємо, позакореневе підживлення кукурудзи ефективне за сухої спекотної погоди.