Агрономія

Як зберегти врожайність за зменшення норм міндобрив, – агроном

добрива

У ПП Імені Калашника на Полтавщині останніми роками міндобрив уносять дещо менше, але це незначно позначається на врожайності культур. Це завдяки тому, що в господарстві раніше дбали про родючість ґрунту. Йдеться не лише про систему живлення, що передбачає внесення мінеральних та органічних добрив (завдяки тваринництву), а й сівозміну.

На цьому наголосив головний агроном підприємства Микола Курінний у журналі The Ukrainian Farmer.

«Нині багато хто намагається оптимізувати технологію через здорожчання фактично всіх ресурсів для агровиробництва та зниження цін на зерно. Мені більше до вподоби визначення «розумно витрачати кошти», що ми давно в господарстві робимо. Насамперед це стосується живлення культур», – зазначив фахівець.

У господарстві вирощують озиму пшеницю, озимі та ярі ріпак і ячмінь, кукурудзу, соняшник, багаторічні трави.

«Наша позиція така: треба ставитися до землі так, щоб вона не лише приносила нам врожаї та прибуток, а й нашим дітям та онукам. Тому системна робота з ґрунтом дає змогу нині раціонально використовувати ресурси, зокрема зменшувати норми добрив без зниження врожайності культур», – розповів Микола Курінний.

За його словами, це стало можливим, зокрема, завдяки органічному удобренню, яке має ефект на три-чотири роки наперед. Вносять міндобрива залежно від умов поля: якщо на полі два роки тому вносили гній, то цього року можуть обмежитися мінімумом міндобрив. А застосування елементів точного землеробства дає змогу правильно нормувати удобрення.

Нагадаємо, за даними опитування, скорочення норм унесення міндобрив найменше торкнулося азотної групи.