Агрономія

Як отримати сходи покривних культур в умовах неостатнього зволоження

У господарстві «Харківське насіння», що розташоване в центрі Харківської області, 10 років використовує в сівозміні покривні культури, які дають йому змогу в умовах нестійкого зволоження значно заощадити на міндобривах і ґрунтообробітку, поліпшити механічний та хімічний склад ґрунту й підвищити рентабельність виробництва. Але через посушливі агрокліматичні умови добрий ефект від вирощування покривних культур отримують протягом трьох років із п’яти.

Про це розповів керівник ТОВ «Харківське насіння» Віктор Філатов в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

Ще один рік тут мають посередній результат, наприклад, коли сходи з’являються лише в жовтні й для вегетації рослині лишається всього два тижні. Відповідно більше як 5 см вони не виростають. А буває, сходи не з’являються взагалі.

«Отримати сходи покривних культур у нашій зоні можна тільки після збирання ранніх культур – озимої пшениці, озимого та ярого ячменю, ріпаку. Причому сіяти треба відразу після збирання врожаю. У нас за комбайном іде або сівалка прямого висіву, або (коли маса стерні дуже велика) дискова борона з аплікатором, який перед дисками розкидає насіння. Далі – чекаємо дощу», – зазначив Віктор Філатов.

Раніше повідомлялося, як збільшити й урізноманітнити мікробіальну біомасу в ґрунті та чи обов’язково застосовувати біопрепарати для пришвидшення розкладання залишків покривних культур.