Агрономія

Вирощування гібридів кукурудзи різних груп стиглості нівелює ризик втратити урожай

Для того, щоб нівелювати ризики втрати врожаю кукурудзи за посушливих погодних умов, треба вирощувати гібриди кукурудзи різних груп стиглості в рівних пропорціях: ранньостиглі, середньоранні, середньостиглі і середньопізні.

Таку пораду дав директор з розвитку проєктів НВ ФГ «Компанія Маїс» (м. Дніпро) Юрій Пащенко, пише журнал The Ukrainian Farmer.

При цьому потрібно визначити послідовність висівання гібридів.

«Чимало фермерів у гонитві за продуктивністю не зважають на стабільність вирощування врожаю, – зауважив Юрій Пащенко. – Але якщо скоростиглі гібриди щороку даватимуть урожай – нехай не такий високий, як пізньостиглі, але стабільний за роками, то продуктивні гібриди пізніх груп стиглості в посушливі роки можуть не доотримати необхідної для себе вологи і не сформують високий врожай».

За словами експерта, починати сівбу треба з пізніх гібридів і закінчувати ранніми. При пізній сівбі (наприклад, при пересіві озимої пшениці) варто використовувати виключно скоростиглі гібриди.

Крім того, потрібно проаналізувати характеристику гібридів стосовно посухостійкості. «За відсутності вологи «горять» усі гібриди, адже кукурудза – не кактус, – додав Юрій Пащенко. – Але посухостійкі гібриди протримаються».

Нагадаємо, за словами Юрія Пащенка, загущення посівів кукурудзи призводить до «дірки від бублика» замість урожаю. Як повідомлялося, урожайність кукурудзи в «Міжліссі» на Вінниччині подекуди сягає 13 т/га.