Агрономія

Урожайність кукурудзи в «Міжліссі» на Вінниччині подекуди сягає 13 т/га

У господарстві «Міжлісся», що на Вінниччині, попри засуху, цього року отримали гарний урожай кукурудзи – на рівні 12 т/га, а деякі поля дали навіть 13 т/га.

Про це AgroTimes розповів власник ТОВ «Міжлісся» Ігор Грицак (Вінницька область).

За його словами, у господарстві цьогоріч всі агротехнічні посівні роботи планували таким чином, щоб зменшити ризики, спричинені дефіцитом вологи. Зокрема, протягом усього року відслідковували погодні умови за допомогою власної метеостанції, і на основі цих даних ухвалювали ті чи інші агротехнічні рішення.  

«Упродовж року ми аналізуємо кількість опадів, температурний режим та інші показники. Крім того, робимо аналіз ґрунту, але не всі поля одразу, а частинами. Завдяки цьому бачимо картину, які елементи є в ґрунті і на яких ділянках, а яких речовин і в якій кількості бракує», – розповів власник господарства.

На його думку, в умовах зміни клімату важливо всі агрономічні рішення впроваджувати, зважаючи на метеорологічні дані. Дані аналізу грунту також є обов’язковою умовою ефективного господарювання.  Найважливішим показником аналізу ґрунту фермер вважає кількість азоту. Також у «Міжліссі» зважають на наявність фосфору, калію, кальцію та інших елементів.

«У нас цього року гарний урожай кукурудзи – 12 т/га, а подекуди й 13 т/га. Соя не дуже вдалася, а от пшениці отримали 50 ц/га, що також непогано для цього року. Наступного сезону плануємо збільшувати площі під кукурудзою та соєю», – розповів аграрій.

Нагадаємо, за посушливих умов виникають проблеми з фосфорним живленням рослин кукурудзи. Як повідомлялося, урожайність кукурудзи в чернігівському підрозділі «ТАС Агро» досягла 10 т/га.