Агрономія

Відтермінування сівби фацелії призводить до зниження польової схожості її насіння

Затримка з сівбою фацелії на два тижні призводить до зниження польової схожості її насіння на 21-24%, інкрустація насіння здатна підвищити польову схожість рослин на кілька відсотків.

Це було встановлено у ході дослідження, які проводили на Миколаївській ДС ДС ІЗЗ НААН, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Об’єктом досліджень слугували посіви фацелії пижмолистої сорту Аліна.

Так, підрахунок густоти стояння рослин в фазу дозрівання показав, що на 1 га нараховувалося рослин: у варіанті строку сівби у третій декаді березня — 34-36 тис. шт., другій декаді квітня — 27-36 тис. шт.

За рахунок оптимізації строку сівби, водного та поживного режимів грунту виживаність рослин збільшувалася в середньому на 11%.

Максимальна збереженість рослин зафіксована на фоні N30P30К30 при обробці насіння мікродобривами (71-75 % за строку сівби у третій декаді березня і 62-70 % за строку сівби у другій декаді квітня).

Висока кормова цінність зеленої маси фацелії визначається значним вмістом в ній білка і інших поживних речовин, тому дослідження супроводжувалися аналізом виходу сирої біомаси. Як показали дослідження, найбільший вихід сирої біомаси фацелії пижмолистої — 454 ц/га отримано на фоні N30P30К30 + обробка насіння мікродобривом за сівби культури в кінці березня.