Агрономія

В озимих на Дніпропетровщини відмічають слабкі процеси вегетації

В озимих на Дніпропетровщини відмічають слабкі процеси вегетації

У третій декаді грудня на Дніпропетровщині спостерігалась мінлива погода з опадами різної інтенсивності у вигляді дощу та мокрого снігу. Сума опадів за звітний період становила 25 мм. Озимі зернові перебували у неглибокому зимовому спокої – відмічено слабкі процеси вегетації, що негативно впливають на морозостійкість рослин.

Про це інформує ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області.

Погодні умови звітного періоду не сприяли появі нових житлових нір та колоній мишоподібних гризунів на посівах сільськогосподарських культур. Але, враховуючи їхні біологічні та фізіологічні особливості розвитку, при достатній кормовій базі та сприятливих погодних умовах можливе поширення та осередкова шкодочинність гризунів на посівах озимих культур та багаторічних трав. Чисельність житлових нір та колоній шкідників залишається на рівні минулої декади.

Гризуни виявлені на 37% обстежених площ посівів озимої пшениці за середньої чисельності 1,4 кол./га з 2,9 житлової нори, максимально – 3 кол./га з 3 житловими норами.

На посівах озимого ріпаку шкідники виявлені на 40% обстежених площ, середня чисельність – 1,5 кол./га з 2,9 житлової нори, максимально – 4 кол./га з 4 житловими норами.

Багаторічні трави заселені шкідниками 100%, середня чисельність колоній – 1,9 кол./га з 4,9 житлової нори, максимально – 5 кол./га з 6 житловими норами.

На неорних землях середня чисельність колоній гризунів становила 2,2 кол./га з 4 житловими норами, максимально – 6 кол. з 6 житловими норами.

Нагадаємо, середня температура повітря у січні очікується вищою за норму.