Агрономія

Тонкощами збереження вологи в ґрунті поділилися в Cygnet

Тонкощами збереження вологи в ґрунті поділилися в Cygnet

Однією з ключових проблем у вирощуванні кукурудзи для агрохолдингу Cygnet є дефіцит вологи. Хоч компанія і працює в Житомирській та Вінницькій областях, але ця зона за рівнем вологозабезпечення вже наближається до зони нестійкого і навіть ризикованого землеробства. Тому максимальному збереженню вологи тут приділяють багато уваги.

Про це розповів директор з рослинництва холдингу Юрій Борідченко в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

«Один зі способів – правильний ґрунтообробіток та укриття ґрунту пожнивними рештками. Ми оранки не практикуємо, проводимо глибоке розпушування без обороту пласта з попереднім якісним подрібненням пожнивних решток, унесенням добрив і подальшим чизелюванням. 50-60% подрібнених решток лишається на поверхні ґрунту – це є елементом вологозбереження. Упродовж вегетації рештки перегнивають, тож ми не маємо проблем із неякісною сівбою – всю техніку пристосували для роботи по такому обробітку ґрунту. Я в цьому бачу тільки позитив», – зазначив Юрій Борідченко.

Окрім того, за його словами, важливо правильно розрахувати норми висіву кукурудзи, щоб вона мала достатньо площі живлення та вологозабезпечення. Щороку перед посівною проводять аналіз наявності продуктивної вологи в ґрунті.

Орієнтуючись на цей показник, вирішуємо щодо густоти висіву, бо запаси зимової вологи в метровому шарі є вирішальними для формування врожаю – весняні чи літні опади не в змозі забезпечити достатнє вологозабезпечення рослинам. Якщо вологи достатньо – збільшують норми висіву, менше – суттєво зменшують.

Нагадаємо, Cygnet має намір засіяти кукурудзою 16 тис. га. В цілому Cygnet цьогоріч планує повернутися до довоєнної п’ятипільної сівозміни.