Агрономія

Система захисту озимої пшениці в АФ «Дзвони» дає натуру й класність зерна

В «Агрофірмі „Дзвони”» відпрацьована ефективна система захисту озимої пшениці дає натуру і високу класність зерна.

Про це розповів Ярослав Бай, агроном ПП «Агрофірма „Дзвони”», пише журнал The Ukrainian Farmer.

Насіння протруюють інсектофунгіцидом Вайбранс інтеграл, бо переконалися у його здатності захистити зерно від усіх хвороб на стадії проростання.

Восени обов’язково працюють протизлаковими гербіцидами – Трініті чи Марафон. На чистих полях пшениця краще розвивається та дає вищу врожайність.

«Раніше наша пшениця дещо «просідала» по класу зерна через фузаріози, але відколи почали працювати фунгіцидами, стабільно отримуємо натуру і 2-й клас», – пояснив агроном.

У кінці кущення – на початку виходу в трубку проводять фунгіцидну обробку препаратом Фолькон (0,6 л/га).

«Через резистентність плануємо використовувати й інші продукти, але основний наголос робитимемо на цей завдяки ефективності й доступній ціні», – додав він.

У фазу BBCH 31, коли перше міжвузлля має 2 см, а друге – 1 см, вносять регулятор росту. Через коливання температур роблять суміш препаратів із різним діапазоном робочих температур. Цього року застосували таку схему регуляції: 0,3 л/га Моддус і 0,5 л/га Медакс Топ, додали інсектицид Карате Зеон.

Через велику кількість опадів і складні рельєфи в 37-му фазу вносять Терпал (0,9 л/га) та у фазу прапорцевого листка – Церон (0,45 л/га). Після того як навчилися користуватися регуляторами росту, проблем з виляганням не виникало.

У захисті колоса вже кілька років застосовують фунгіцид Тілмор (1,5 л/ га), який захищає від фузаріозу й робить значний вклад в отримання зерна 2-го класу.

У фазу наливання, молочної стиглості дають інсектицид. Три агрозаходи: внесення азоту по прапорцевому листку, Тілмор – у фазу цвітіння, інсектицид – у фазу наливання – забезпечують стабільний 2-й клас зерна і 7 т/га.

Нагадаємо, ранні загущені посіви озимини уражені хворобами.