Агрономія

Ранні загущені посіви озимини уражені хворобами

Ранні загущені посіви озимини уражені хворобами

На ранніх загущених посівах озимих пшениці та ячменю відмічається слабкий розвиток борошнистої роси, септоріозу, гельмінтоспоріозу, кореневих гнилей.

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

Також повсюди  у посівах озимих зернових колосових культур розвиваються та в допороговій чисельності шкодять хрестоцвіті блішки, злакові мухи (шведські, гессенська), попелиці, цикадки.

Рослини озимих колосових культур здебільшого перебувають у фазах сходи – 3-й листок, початок кущення. У степових, подекуди лісостепових областях у посівах озимої пшениці, розміщених здебільшого після стерньових попередників, личинки хлібного туруна (жужелиці) за чисельності 0,5-2, макс. 3 екз. на кв.м пошкодили 1-6% рослин.

Також, у посівах розвиваються та живляться гусениці озимої совки, які чисельністю 0,3-2, осередково у посівах розміщених після пару до 3 екз. на кв.м  пошкодили до 6% рослин.

«За порогової чисельності личинок туруна у фази сходи – 3-й листок озимої пшениці 1-2, початок кущення 2-3 і більше та 2-3 екз. на кв.м гусениць озимої совки проводять крайові або суцільні обробки посівів дозволеними до викорстання інсектицидами.  Проти хвороб за необхідності (у фазу кущіння) рослини оздоровлюють  рекомендованими фунгіцидами», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, хрестоцвіті блішки на сходах ріпаку Полтавщини досягли порогу шкодочинності.