Агрономія

Стан посівів озимих оцінюють переважно як добрий

Стан посівів озимих оцінюють переважно як добрий

За даними НААН, озимі зернові культури (пшениця, тритикале, жито, ячмінь) залежно від строків сівби перебувають нині у процесі росту і розвитку від фази «проростання насіння» до «початку появи четвертого пагону кущіння». Стан посівів озимих переважно добрий.

Про це повідомляє Мінагрополітики.

Рослини пшениці озимої зараз у фазі «кущіння», ячменю озимого – у фазі «утворення 1-2 листків». Рослини ріпаку озимого перебувають у фазі «розвитку листків розетки».

З кожним днем кількість тепла, як головного лімітуючого чинника в другій половині осені буде поступово зменшуватись. Стрімко зменшується кількість днів із прямою сонячною інсоляцією гальмуючи фотосинтез.

Якщо період між сівбою і сходами, за сівби 1 жовтня, раніше становив 16-18 днів, то тепер, за багаторічними даними, він зріс до 23-25 днів, а це означає, що рослини можуть «розраховувати» лише на активні (вище 0 0С), а не на ефективні (біологічний мінімум для пшениці озимої вище +5 0С) температури.

Попри високу реакцію озимої пшениці на строки сівби, які цьогоріч були зсунуті через дощі, вона, разом з тим, у цьому відношенні є досить пластичною культурою і здатна формувати непоганий врожай навіть за пізньої появи сходів.

Досвід останніх років показав, що за пізнього припинення осінньої вегетації і раннього відновлення весняної – ризики зниження врожаю значно зменшуються, особливо за своєчасного та якісного ранньовесняного догляду за посівами, зокрема підживлення їх швидкодіючими нітратними формами азоту.

Нагадаємо, через дефіцит вологи на Одещині вже загинуло близько 8 тис. га озимини.