Агрономія

Через дефіцит вологи на Одещині вже загинуло близько 8 тис. га озимини

Через дефіцит вологи на Одещині вже загинуло близько 8 тис. га озимини

Через недостатню кількістю вологи в метровому шарі ґрунту та відсутність опадів у господарствах південних районів Одещини щодня зростають площі загиблих озимих культур, посіяних під урожай 2023 року.

Про це повідомляє пресслужба Одеської ОВА з посиланням на дані директорки Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА Алли Стоянової.

Нині вже фіксують загибель 6 тис. га сходів озимого ріпаку та 2 тис. га озимої пшениці.

Цього року у серпні аграрії півдня Одещини першими в Україні розпочали посівну кампанію озимих культур під урожай 2023 року. За інформацією Департаменту аграрної політики, в області посіяно 167 тис. га озимого ріпаку, 423 тис га озимої пшениці і поки що 123 тис. га озимого ячменю, а це – 79 і 60% від запланованих площ під цими культурами.

Також на Одещині триває збирання врожаю пізніх культур. До збирання підлягають 586 тис. га. Ключова культура – соняшник, якого посіяно на площі 400 тис. га. Його вже намолотили 455 тис. тонн за середньої врожайності 12,9 ц/га. Кукурудзу зібрали з площі 66 тис. га, вал становить 133 тис. тонн, а врожайність – 20 ц/га. Триває збір сої, проса, гречки та сорго.

Нагадаємо, що у 2022 році аграрії Одеської області зібрали 2,6 мільйони тонн ранніх зернових та зернобобових культур, з яких озимої пшениці, головної хлібної культури – 1,63 млн. тонн.

Нагадаємо, посівні площі під озимими наразі на 3 млн га менші, ніж торік.