Агрономія

Скоротити витрати міндобрив можна завдяки зернобобовим культурам

Ввисока вартість виробництва азотних добрив призвела до зацікавленості сільгоспвиробників біологічним азотом, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Зернобобові культури, як азотфіксувальні, збагачують ґрунт практично безплатним азотом, що дозволяє істотно скоротити витрати міндобрив. Акумульований у процесі симбіозу бобових рослин із бульбочковими бактеріями біологічний азот є одним зі шляхів поповнення його запасів.

Тому симбіотична азотфіксація – це економічно привабливий та екологічно безпечний засіб скорочення використання мінеральних азотних добрив у сільськогосподарському виробництві.

Завдяки циклічному поєднанню в рослинах сої двох найважливіших фізіологічних процесів фотосинтезу і біологічної фіксації азоту – значною мірою забезпечується потреба в азоті, покращуються азотний баланс ґрунту, забезпечується синтез чистої продукції та поліпшується екологія.

До того ж соя задовольняє свою потребу в азоті на 25-75% загальних витрат залежно від умов вирощування. Підвищення врожайності зернових, вирощених після сої, становить 3-4 ц/га.

Натомість використання азотних добрив забезпечує збільшення маси, висоти рослин, площі листкової поверхні та врожайності, водночас може негативно впливати на активність симбіотичної азотфіксації.

Нагадаємо, сплеск попиту на добрива прогнозують на найближчі 2-3 тижні.