Агрономія

Сходи озимих можна отримати на тиждень раніше

У ПСП «Дмитрівка» на Миколаївщині сходи озимих зернових з’явилися на тиждень раніше. Про таку результативність зернової сівалки Pöttinger Terrasem розповів головний агроном господарства Сергій Шипов у коментарі AgroTimes.

«Сівалка чітко витримує задану глибину висіву, а прикочувальні колеса рівно ущільнюють посівне ложе. Агрегат має окремий ряд висівних дисків та окремий – для внесення міндобрив», – зауважив він, демонструючи агрегат у полі.

Конструкція Pöttinger Terrasem дає змогу класти насіння та міндобрива на різну глибину, а не поруч. Наприклад, 3 см і 10 см, відповідно. Завдяки цьому забезпечується оптимальне стартове живлення сходів, оскільки коренева система рослин тягнеться донизу і отримує необхідну поживу.

Крім цього, тут є технічна можливість вносити мікрогранули у міжряддя, а отже, забезпечити сходи на старті ключовими макро- та мікроелементами. На переконання агронома, таке комплексне рішення разом із чітким дотриманням глибини висіву створює відмінні умови для розвитку посівів.

Нагадаємо, погодні умови на Кіровоградщині сприяють розвитку озимини.