Агрономія

Погодні умови на Кіровоградщині сприяють розвитку озимини, - фермер

У Кіровоградській області нині погодні умови сприятливі для розвитку озимини, адже завдяки жовтневим дощам ґрунт добре зволожений.

Про це AgroTimes розповів Ігор Неофіта, голова ФГ «Неофіти, що на Кіровоградщині.

Разом з тим, за його словами, не всі озимі в господарстві у доброму стані через їх пізні сходи внаслідок дефіциту вологи в ґрунті під час посівної.

«Якщо озима пшениця у відносно доброму стані, то з озимим ріпаком ситуація гірша. У нас перші суттєві осінні опади випали 4-5 жовтня, а для ріпаку це кардинально пізно. Наразі він перебуває у фазі 2-3 листків, а цього недостатньо, щоб увійти в зиму і добре перезимувати», – зазначив Ігор Неофіта.

Він також розповів, що озимину в господарстві підживили польськими добривами з розрахунку 150 кг/га, а на зиму планують внести КАС із нормою 200 кг/га.

«Нинішні опади та вчасне підживлення мають покращити стан озимих, втім, із власного досвіду можу сказати, що ріпак уже не встигне набрати тієї потужності, яку мав би за сівби у вологий ґрунт», – зауважив аграрій.

Нагадаємо, дефіцит вологи в ґрунті компенсує оптимальна норма висіву. Крім того, ефективно господарювати без даних про запаси продуктивної вологи в ґрунті стає неможливо.

Як повідомлялося, «Епіцентр Агро» коригує проведення осінньої посівної.