Агрономія

Шкідники озимих активізувалися в більшості регіонів

Шкідники озимих активізувалися в більшості регіонів

У Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській, Полтавській, Миколаївській областях в озимині, розміщеній після стерньових попередників, триває живлення личинок хлібної жужелиці за чисельності 0,2-1, максимум в осередках Дніпропетровської та Запорізької – до 3 екз. на кв.м.

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.  

Віковий склад виявлених личинок становить: ІІ вік – 37%, ІІІ – 63%. Шкідником пошкоджено 2-6, максимум у Запорізькій області до 12% рослин.

Також спостерігається літ злакових мух (чорна пшенична, гессенська), крайові смуги озимини заселяють хлібні блішки, відроджуються личинки злакових попелиць.

У Дніпропетровській, Кіровоградській та Сумській областях відбувається живлення гусениць старших віків озимої совки, які за чисельності 0,5-2 екз. на кв.м пошкодили 1% рослин, в інших областях продовжується переміщення шкідника у верхні шари ґрунту.

У Сумській області активізувалось переміщення перезимувалих личинок ґрунтових шкідників (дротяники, несправжні дротяники, личинки травневих хрущів) у верхні шари ґрунту. Чисельність становить 0,5-1 екз. на кв.м. У Степу на 12-35% обстежених площ озимих культур, переважно з країв полів, відмічається заселеність піщаним мідляком за чисельності 0,5-1 екз. на кв.м.Фітофагомпошкоджено до 1% рослин.

Захист озимих зернових за надпорогової чисельності хлібної жужелиці (ЕПШ 3-4 екз. на кв.м) та вищевказаних фітофагів здійснюється через обприскування посівів дозволеними до використання інсектицидами.

Раніше повідомлялося, коли личинки хлібного туруна найшкідливіші для озимої пшениці та як захистити пшеницю від клопів шкідливої черепашки й личинок хлібного туруна.