Агрономія

Розмір крапель при обприскуванні залежить від поверхні та погоди

Розмір крапель при обприскуванні залежить від поверхні та погоди

Розмір крапель робочого розчину при обприскуванні обирають залежно від оброблюваної поверхні, температури повітря, вітру тощо.

Про це йдеться у статті в журналі The Ukrainian Farmer.

У публікації радиться насамперед оцінити цільову поверхню. 

«З ґрунтом зазвичай проблем не виникає, бо його поверхня відносно рівна. У цьому разі можна працювати краплями середнього і великого розміру, щоб зменшити ймовірність знесення і швидкого випаровування», – радиться у статті.

Якщо працювати доводиться по рослинах на пізніх стадіях вегетації, виникає питання проникнення робочого розчину вглиб рослинного масиву або на нижні листки.

«Для кращого вкриття варто зменшити розмір крапель, що збільшить проникнення робочого розчину у важкодоступні місця, – зауважується в матеріалі. – Це саме стосується і важких для зволоження поверхонь — стебел або вертикальних листків із восковою поверхнею, які теж краще обробляти дрібними краплями або розчинами з додаванням поверхнево-активних речовин (ПАР)».

Зауважується, що не слід забувати, що вода з робочого розчину поступово випаровується, і чим менша крапля, чим вища температура довкілля і вища швидкість вітру, тим швидше вона висохне. Сонце, пил і навіть бактерії також впливають на швидкість висихання. А без води діюча речовина не проникне крізь поверхню листка або покривні тканини шкідників, і відповідно ефект від обприскування може суттєво погіршитись. 

«Отже, зменшувати розмір крапель слід досить обережно й обов’язково враховувати умови, за яких виконується обприскування», – робиться висновок.

Читайте також:  Як правильно підібрати розпилювач для обприскувача, – фахівець