Техніка

Як правильно підібрати розпилювач для обприскувача, - фахівець

Усе популярнішим у виробництві обприскувачів стає застосування системи широтно-імпульсної модуляції (ШІМ). Відтак, для аграріїв, які почали працювати із ШІМ, актуальним є питання правильного підбору розпилювачів для своєї системи.

Про це розповідає спеціаліст з технологій та обладнання для хімічного захисту рослин Оксана Василенко, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Із самого початку слід зазначити, що, незалежно від того, з яким обприскувачем ви працюєте, слід пам’ятати три правила:

  • підбирати розпилювачі відповідно до ваших конкретних завдань (модель і типорозмір);
  • експлуатувати розпилювачі відповідно до рекомендацій виробника розпилювачів;
  • вчасно перевіряти розпилювачі, не користуватись зношеними», – зазначає Оксана Василенко.

За її словами, у більшості випадків двох моделей розпилювачів (однофакельний і двофакельний) буде достатньо, щоб забезпечити розпилення крапель розмірами від середніх (medium) до дуже великих (very coarse). Саме таке розпилювання забезпечує якісне покриття з розумними обсягами води й хорошим контролем дрейфу.

Для забезпечення якісного покриття цільової поверхні (особливо актуально для внесення гербіцидів, боротьби з фузаріозом) спеціалістка радить розглядати моделі двофакельних інжекторних розпилювачів.

Для надійного захисту від дрейфу кращі однофакельні інжекторні розпилювачі, вони є просто незамінні, коли першочерговим завданням є контроль знесення препарату і проникнення в стеблостій.

Раніше ми повідомляли про переваги систем ШІМ у конструкції обприскувачів.