Агрономія

Посіви сої на Черкащині заселяє небезпечний шкідник

На полях Черкаської області посіви сої осередково заселив звичайний павутинний кліщ. 

Про це інформують фахівці управління фітосанітарної безпеки Держпродспоживслужби в Черкаській області.

Кліщ заселяє переважно нижній бік листків, де живе в павутині. Живиться соком рослин, проколюючи епідерміс листка, на якому утворюються світло-зелені плями, що надалі зливаються й утворюють знебарвлені ділянки (мармуровість).

Заселення рослин сої павутинним кліщем спостерігається від фази цвітіння до дозрівання. Оптимальними умовами для розвитку та розмноження є температура повітря +29+31°С, вологість 35-55% і гідротермічний коефіцієнт 1,1. Упродовж вегетаційного періоду сої розвиваються 3-4 генерації шкідника.

У період формування та наливу бобів сої при заселенні 10% рослин або наявності 10 особин звичайного павутинного кліща на трійчастий листок рекомендується проводити обробки інсектицидами з діючою речовиною: піриміфос-метил, клофентезин, біфентрин, абамектин, спіродиклофен, тебуфенпірад, гекситіазокс та іншими згідно з «Переліком пестицидів  і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».

«Обробки пестицидами слід проводити в тиху безвітряну погоду в ранкові та вечірні години», – нагадують фахівці Держпродспоживслужби.

Нагадаємо, в Україні спостерігається поступове наростання видового складу шкідників сої.