Агрономія
Головне:
Агрономія

В Україні спостерігається поступове наростання видового складу шкідників сої

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

У 2019 році загальна кількість шкідників сої була значно більшою, ніж у 2018-му.

Про це повідомив канд. с.-г. наук, доцент Харківського національного аграрного університету ім. В. В. Докучаєва Сергій Станкевич, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Якщо підряд клопи й твердокрилі, кількість прямокрилих і підряду цикад зазнали не суттєвих змін у відсотковому співвідношенні за два роки, то кількість лускокрилих зросла у 7,2 раза проти 2018-го», – зазначив науковець.

За його словами, насамперед це пояснюється тим, що у 2019-му спостерігалося масове розмноження сонцевика будякового, проти якого проводили хімічні обробки, через значне перевищення рівня економічного порогу шкідливості.

В умовах України було визначено 68 шкідливих видів, із яких найнебезпечніші — паросткова муха (Delia platura (Meigen), бульбочкові довгоносики (Sitona lineatus), лучний метелик (Loxostege stricticalis L.), акацієва вогнівка (Etiella zinckenella Tr.), люцернова совка (Heliothis dipsacea), павутинний кліщ (Tetranychus urticae Koch.) і дротяники (Elateridae).

Дізнайтесь, як зміна клімату впливає на поведінку шкідників сільськогосподарських культур, на конференції «День агронома: прибуткова агрономія».

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!