Агрономія

Половина посівів озимих зернових увійшли в зиму в доброму та відмінному стані

Половина посівів озимих зернових увійшли в зиму в доброму та відмінному стані

За візуальною оцінкою на 50% обстежених полів із озимими зерновими культурами рослини ввійшли в зиму у доброму та відмінному стані, на 34 % площ стан рослин оцінювався як задовільний. На 16 % площ (що майже вдвічі більше минулого року) рослини були слаборозвиненими, які не досягли безпечного для перезимівлі фазового розвитку, що було наслідком несприятливих осінніх умов.

Про це інформує Укргідрометцентр.

У першій декаді грудня перезимівля зимуючих культур, які знаходяться у стані зимового спокою, відбувалася цілком задовільно.

В цілому зима в Україні розпочалася з переходом середніх добових температур повітря через 0°С у бік від’ємних значень у період 18-20 листопада майже по всій території країни. Лише в окремих районах південних та західних областей – 25-30 листопада. Такі строки на 1,5-2,5 тижні раніше середніх багаторічних показників.

У першій декаді грудня в Україні переважав зимовий характер погоди з опадами різної інтенсивності у вигляді снігу, мокрого снігу та дощу. В окремі дні спостерігалися тумани, складні відкладення ожеледі та паморозі, місцями відмічався сильний поривчастий вітер.

Температурний режим був контрастним по території країни – у південних, східних та окремих районах центральних областей середня за декаду температура повітря відповідала показникам кінця листопада і була вищою за норму на 1,5-1,8 °С, на решті території країни середня температура була від’ємною і нижчою від норми на 1,2-3,4 °С.

Атмосферні фронти обумовили у західних областях значні опади, у південних та більшості центральних областей відмічався їх дефіцит.

З середини листопада у західних, північних, Харківській, Полтавській, Дніпропетровській, Черкаській, Вінницькій, Миколаївській та Одеській областях спостерігалося утворення та утримання снігового покриву, висота якого на 12 грудня становила 5-15 см, місцями у північних та західних областях – до 28 см. Найнижчі температури повітря досягали мінус 5-18 °С, при цьому мінімальна температура ґрунту на глибині 3 см нижче мінус 1-5 °С не опускалася, що не створювало жодної загрози для рослин.

Нагадаємо, кількість опадів за третю декаду листопада в більшості областей становила 200-430% норми.