Агрономія

Погодні умови сприяють росту та розвитку озимих зернових

Погодні умови сприяють росту та розвитку озимих зернових

На сьогодні в Україні фіксуються сходи озимих зернових культур, незалежно від попередника, за всіх рекомендованих строків сівби.

Про це повідомляють фахівці Національної академії аграрних наук України, спираючись на дані обстеження посівів.

Так, за сівби в ранні (5–10 вересня) та оптимальні (15–25 вересня) строки, рослини пшениці озимої по чорному пару та непарових попередниках сформували 2 листки висотою 12–14 та 10–12 см відповідно. За сівби в допустимо пізні строки (1–7 жовтня) рослини пшениці озимої, незалежно від попередника, утворили сходи висотою 2–3 см. Загальний стан посівів добрий та задовільний.

На Луганщині та Харківщині зерно озимої пшениці через засушливі умови не проростало упродовж 17-33 днів, а в озимого ріпаку триває утворення листової розетки, тоді як у центральних областях триває його сівба.

«В цілому, погодні умови на даний час є сприятливими для росту та розвитку рослин озимих зернових культур, що обумовлено достатнім рівнем зволоження ґрунту і підвищеним температурним режимом», – йдеться в повідомленні.

Разом з тим, зниження нічної температури та підвищена вологість повітря затримують процеси достигання та вологовіддачу насіння пізніх культур. Так,  на період спостереження вологість зерна сої становить 18-22%. Крім того, фіксується часткове розтріскування бобів та осипання насіння (1,5-2% від загальної кількості). На окремих рослинах спостерігається наявність листкового апарату, особливо на полях із північною експозицією схилів.

Рослини кукурудзи ранньостиглих гібридів проходять фазу повної фізіологічної стиглості зерна та відмирання рослин. Вологість зерна через ранкові тумани становить 16%.