Агрономія

Погодні умови наразі сприяють розвитку лускокрилих комах

Через нетипові погодні умови, які сприяють розвитку лускокрилих комах, повсюди в агроценозах відмічається помірний рівень розвитку та шкідливості підгризаючих (озима, оклична) та листогризучих (гамма, С-чорне, капустяна, люцернова, бавовникова, ін.) совок, що уможливлює істотну шкоду посівам технічних, бобових, овочевих та інших культур.

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

Скрізь відбувається літ стеблового (кукурудзяного) метелика, на Півдні відмічаєтьсявідкладання ним яєць відродження та живлення гусениць за чисельності 0,2-0,5 екз. на рослину.Заселеність рослин кукурудзи яйцекладками та гусеницями становить 1%.

У Київській, Одеській, Полтавській та інших областях відбувається літ чортополохівки, за 10 хв. в полі зору налічувалось 1-4 штук та відродження гусениць. Опади та висока вологість позитивно впливають на розмноження і шкодочинність слимаків, які за чисельності 0,5-3 екз. на кв.м, пошкодили до 5% рослин овочевих культур.

У Дніпропетровській, Запорізькій, Кіровоградській, Одеській, Полтавській, Сумській, Черкаській та інших областях на соняшнику, кукурудзі, багаторічних бобових травах, неугіддях, узбіччях доріг триває літ, яйцекладка та відродження гусениць лучного метелика. Інтенсивність льоту метеликів становить 1-5 на 10 кроків.

Погодні умови сприяють активності та реалізації потенційної продуктивності метеликів, що уможливлює масовий розвиток гусениць в багаторічних травах, посівах цукрових буряків, соняшнику, кукурудзи, баштанних культур, інших стаціях. Випуск трихограми, розпушування міжрядь у просапних культур ефективно обмежують щільність і шкідливість гусениць.

Нагадаємо, геліхризова попелиця заселяє подекуди до 30% посівів соняшнику.