Агрономія

Погодні умови наразі не сприяють появі дружніх сходів озимих зернових

Погодні умови наразі не сприяють появі дружніх сходів озимих зернових

Погодні умови (суха, прохолодна та з посиленням вітру погода, пересихання верхнього шару ґрунту) не сприяють появі дружніх сходів озимих зернових культур та росту і розвитку озимого ріпаку.

Про це йдеться у звіті Держпродспоживслужби щодо фітосанітарного стану сільгоспкультур.

У Поліссі та Лісостепу, подекуди Степу 1-4% сходів озимих колосових культур в допороговій чисельності заселяють та пошкоджують злакові мухи (шведські, чорна пшенична, гессенська), попелиці, цикадки, хлібні блішки.

Вдень за теплої та сонячної погоди на 100 помахів сачком обліковується 1-10 імаго злакових мух (шведка, опоміза), 2-8 екз, цикадок, 10-18 екз. злакових попелиць (самки-розселювачки). Фітофаги концентруються переважно у крайових смугах полів.

На ранніх сходах озимини у Дніпропетровській, Запорізькій, Одеській, Миколаївської, Полтавській областях розвиваються імаго та личинки хлібної жужелиці (0,5-1, макс. 2 екз. на кв.м), гусениці озимої совки (0,2-2 екз. на кв.м), які пошкодили до 3% рослин.

Низька вологість ґрунту у південних областях негативно впливає на розвиток хлібної жужелиці та інших ґрунтоживучих шкідників. Для попередження пошкодження озимих зернових вищезгаданими фітофагами рекомендовано проводити передпосівну обробку насіння дозволеними інсектицидними протруйниками.

За теплої погоди на озимій пшениці за перевищення личинками туруна ЕПШ 1-2, на початку кущіння, гусеницями озимої совки 2-3 екз. на кв.м, імаго злакових мух 30-40 екз. на 100 помахів сачка проводять крайові або суцільні обробки посівів дозволеними до використання інсектицидами.

Нагадаємо, метеорологічне літо у першій декаді жовтня тривало на всій території країни.