Агрономія

Температура повітря у першій декаді лютого була значно вищою від норми

Температура повітря у першій декаді лютого була значно вищою від норми

У першій декаді лютого утримувалася помірно тепла, як для цього періоду погода з опадами у вигляді дощу різної інтенсивності та кількості. Середня температура повітря була в межах від 1,5 0С морозу до 7 0С тепла і була на 4,4-11,7 0С вищою від норми. Максимальна температура повітря у найтепліші дні підвищувалася до 3,0-12,5 0С тепла, мінімальна – у найхолодніші ночі знижувалася до 1,2-2,0 0С морозу.

Про це йдеться в аналітичній довідці НААН.

Опади у вигляді дощу та мокрого снігу спостерігалися майже щодня. За даними ННЦ «Інститут землеробства НААН» у Київській області їх випало 12,8 мм, за норми для першої декади лютого 14,0 мм. Не значний сніговий покрив утворився лише протягом останньої доби. Ґрунт відтанув до глибини 13-15 см. Температура ґрунту на глибині 5 см підвищилась до 1,1 0С тепла.

За інформацією Інституту сільського господарства Полісся НААН у Житомирській області кількість опадів становила 18 мм, сніговий покрив на полях на даний час становить 2-5 см.. Внаслідок підвищення температури повітря до плюсових значень та частих опадів подекуди на посівах, де понижені ділянки рельєфу були присутні блюдця з льодом і водою.

За повідомленням Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН у Львівській області кількість опадів становила 15,9 мм (122 % декадної норми). Протягом останньої доби на полях утворився незначний сніговий покрив, його висота становить 1-2 см. Ґрунт сильно зволожений. На полях з озиминою у понижених місцях рельєфу відмічається затоплення посівів, але це не призведе до незворотних процесів у рослин пшениці озимої, які можуть витримувати затоплення впродовж певного періоду.

Перебування їх під водою у холодну пору року менш небезпечне, ніж у весняне водопілля за підвищених температур. Проте, надлишок вологи у ґрунті може призвести до погіршення умов аерації, зміщення у рослинах дихання в бік анаеробного, порушення метаболізму кореневої системи й надземних органів.

Нагадаємо, умови для перезимівлі озимих у першій декаді лютого були задовільні.