Агрономія

Названо відмінність у вирощуванні ярої твердої й м’якої пшениці

Названо відмінність у вирощуванні ярої твердої й м’якої пшениці

Технологія вирощування ярої твердої й м’якої пшениці фактично однакова, втім, є незначні відмінності. Вони полягають у прикочуванні посівів. Насіння твердої пшениці більш склоподібне проти м’якої, гірше поглинає вологу, коли проростає. Тому його треба після сівби прикочувати котками.

Про це в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer розповів Микола Малієнко, директор СТОВ «Перемога», що обробляє землі в Київській області і має статус насіннєвого господарства.

«Якщо сівалка їх не має, то слід пройтися кільчасто-зубовими котками. Це забезпечить кращу схожість насіння. Сіяти яру пшеницю, як і всю ранню групу, слід за принципом «як тільки – так одразу»: як тільки земля дозріла, треба одразу сіяти овес, потім тверду яру пшеницю, потім м’яку пшеницю, потім – горох, ячмінь тощо», – зазначив аграрій.  

Щоправда, в господарстві, за його словами, ця черговість умовна, бо тут все сіють практично відразу – сівалок вистачає. Глибоко насіння не варто загортати – бажано на глибину 2,5-3 см, там, де є волога. Норма висіву – 4,5-5 млн схожих насінин на гектар.

«Заведено вважати, що ярій пшениці бракує вологи для формування врожаю зіставного з озимою пшеницею. Тому посівна має починатися зі збереження вологи. Вологу закриваємо зубоподібними боронами. Ще краще скористатися передпосівним компактором, який за один прохід виконує кілька операцій, зокрема й закриває вологу. По-іншому зберегти вологу складно, хіба що сподіватися на дощ. На щастя, в нашому регіоні вологи в принципі достатньо для проростання пшениці», – додав Микола Малієнко.

Нагадаємо, за словами Миколи Малієнко, в Україні зростає попит на насіння ярої пшениці твердих сортів.