Агрономія

На Одещині розпочато сівбу озимого ріпаку

На Одещині розпочато сівбу озимого ріпаку

В Одеській області розпочато сівбу озимого ріпаку. Завдяки дощам різної інтенсивності, що пройшли наприкінці серпня, склалися сприятливі умови для посіву.

Про це повідомляє пресслужба Одеської ОДА.

За інформацією директора Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА Алли Стоянової вже посіяно 50 тисяч гектарів озимого ріпаку, що складає 50% від запланованих площ. На ряді площ вже отримано сходи.

«Під урожай 2023 року прогнозується посіяти 100 тисяч гектар озимого ріпаку. Головну хлібну культуру – озиму пшеницю посіють на площі у 540 тисяч гектарів. Під озимий ячмінь відведуть 220 тисяч гектар. Таким чином основний зерновий блок на Одещині займе 760 тисяч гектарів» – розповідає Алла Стоянова.

За оцінкою експертів, для проведення осінньої посівної необхідно підготувати 140 тисяч тонн кондиційного, високорепродуктивного насіння, яке буде адаптоване до погодно-кліматичних і ґрунтових умов Одеського регіону. За інформацією профільного Департаменту, одеські аграрії вже закупили 115 тисяч тонн посівного матеріалу.

«Щоб провести увесь комплекс осінньо-польових робіт, обробити та підготувати під посів ґрунт, внести мінеральні добрива у кількості 45 тисяч тонн, протруїти насіння та провести захист від хвороб і шкідників, аграріям потрібно мати 25 000 тонн дизпалива та майже 7 тисяч тонн бензину» – говорить Алла Стоянова.

Окрім цього нині в Одеській області триває збирання врожаю пізніх сільськогосподарських культур – проса, гречки, соняшника, овочів, картоплі, плодів та ягід.

«Через посуху їх врожайність значно нижча, ніж очікувалось. Так, урожайність гречки не перевищує і 5 ц/га, проса 8 ц/га, соняшнику 11 ц/га. Картоплі на кожному гектарі отримують по 105 центнер, овочів збирають по 130 ц/га, що становить 75-85% до врожайних показників минулого року. Нижча минулорічної також урожайність і плодів та ягід» – зазначає директора Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА.

Нагадаємо, господарство на Черкащині поділилось успішною технологією вирощування ріпаку.