Агрономія

На Хмельниччині спрогнозували розвиток багатоїдних шкідників

чисельність мишей

Повсюди на Хмельниччині формуються передумови розмноження мишоподібних гризунів, впродовж вересня-жовтня відбуватиметься активне розмноження гризунів, їх розселення у найбільш розвинуті та прилеглі до місць резервацій посіви озимих культур.

Про це інформує ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.

За наявності шкідників 3-5 жилих колоній на гектар необхідно застосовувати зернові й інші отруйні принади. Екологічно та економічно доцільне застосування біологічного методу боротьби з гризунами.

Також в осінній період сільськогосподарським культурам шкодять листогризучі та підгризаючі совки ІІ покоління, мишоподібні гризуни.

З листогризучих совок найбільш поширені й небезпечні (капустяна совка, совка-гамма, бавовняна совка). За перевищення шкідливості проти гусениць листогризучих совок на капусті, озимому ріпаку слід застосувати препарати згідно з «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні».

З підгризаючих совок скрізь розповсюджені оклична та озима. У вересні метелики підгризаючих совок закінчують літ та відкладання яєць, після чого відродженні личинки живитимуться в посівах озимини. За 5-6 днів до сівби озимих зернових площі необхідно обстежити та за виявлення осередків з чисельністю 2-3 гусениць/м2 застосовувати отруйні принади із зеленої маси буряків, трав, капусти, оброблених інсектицидами (2-3 % препарату до ваги принад). Найкраще принади розкладати надвечір купками по 150-200 г кожна. Більш ефективні суміші фосфорорганічних і перетроїдних препаратів у половинних нормах з додаванням 3-4 кг/га сечовини. Кращі результати дають вечірні обробки, коли гусінь харчується на рослинах.

Ґрунтові фітофаги (дротяники та несправжні дротяники, личинки хрущів та інші) мігрують у нижні шари ґрунту для перезимівлі. Для знищення імаго та личинок шкідників, проводять перекопування ґрунту перед наростанням морозів.

Нагадаємо, агроном назвав головні проблеми в захисті сільгоспкультур цього сезону.