Агрономія

На деяких сільгоспугіддях Львівщини є льодові кірки та застоювання талих вод

На деяких сільгоспугіддях Львівщини є льодові кірки та застоювання талих вод

На окремих полях на Львівщині є локальне залягання льодової кірки товщиною 1-4 см, яка під дією плюсових температур руйнується, й надалі фіксують застоювання талих вод. Рослини пшениці озимої залишаються в зимовому спокої.

Про це інформують в Інституті сільського господарства Капатського регіону НААН.

Нестійкі, контрастні погодні умови, чергування плюсових та мінусових температур, які спостерігаються під час перезимівлі, призводять до певних негативних явищ: кількаразове утворення на талому ґрунті снігового покриву та його сходження, сильне перезволоження ґрунту, місцями ‒ затоплення посівів. Вони є основними ризиками для озимих зернових, які будуть впливати на їхню продуктивність.

В цілому в області у період з 9 до 15 лютого спостерігали поступове підвищення температурного режиму: якщо на його початку середньодобова температура повітря дорівнювала -6,1 °С, то в кінці вона піднялася до 3,6 °С за норми в І декаді -4,2 °С та ІІ ‒ -3,6 °С. Лише 9 лютого було холодніше за кліматичний показник (на 1,9 °С), в інші дні періоду температура перевищувала норму на 0,4‒7,2 °С. Максимальна температура повітря становила 3,6 °С (14 лютого), мінімальна ‒ -11,8 °С, на поверхні снігу ‒ -19,0 °С, на глибині залягання вузла кущіння ‒ -2,5 °С (9 лютого). За цей період опади випали в невеликій кількості (1 мм).

З 11 лютого сніговий покрив почав сходити й на 13 лютого в полях озимих становив 2‒4 бали. Ґрунт талий, сильно зволожений; температура на глибині залягання вузла кущіння має плюсові значення (трохи вище 0 °С).

Нагадаємо, кількість опадів за січень перевищила норму в кількох областях. В цілому по Україні озимі зернові перебувають у стані зимового спокою.