Агрономія

Фіксують незначні стресові умови для весняного розвитку озимини

Фіксують незначні стресові умови для весняного розвитку озимини

Поперемінне зниження та підвищення температури повітря, часткове поверхневе промерзання ґрунту та місцями сильне його перезволоження створили незначні стресові умови для весняного розвитку озимини.

Про це йдеться в аналітичній довідці НААН про агрометеорологічні умови та стан посівів сільгоспкультур.

Разом з тим, таке похолодання було короткотерміновим, воно не вплинуло на вегетацію, лише дещо призупинило ростові процеси, оскільки відростання листової поверхні і кореневої системи були ще незначними. Негативних наслідків для озимих зернових культур не відмічено.

Ситуація на посівах озимих зернових культур, вимагає постійного оперативного і чіткого оцінювання їх стану. Особливу увагу необхідно звертати на густоту, фазу розвитку рослин та стан їх кореневої системи, фітосанітарний стан.

На даний час вся увага виробничників і науковців повинна бути сконцентрована на проведенні другого азотного підживлення, яке проводять на всіх площах, зайнятих озимими культурами на початку виходу рослин у трубку.

Дози азотних добрив корегуються з урахуванням попередньо внесених. Якщо при відновленні вегетації було внесено 50-60 кг/га азоту, то потрібно довнести 40-50 кг/га, а за внесення 20-30 кг/га у перший період – 60-70 кг/га.

Нагадаємо, грибні хвороби виявлені на значній частині обстежених площ озимих. Також похолодання стримало розвиток та поширення шкідників.