Агрономія

Які особливості весняного підживлення озимої пшениці, – досвід

Які особливості весняного підживлення озимої пшениці, – досвід

Однією з перших технологічних операцій, які проводяться на посівах озимої пшениці після зимового періоду, є внесення азотних добрив до відновлення вегетації. Як показує досвід «Агрейн», для озимої пшениці при інтенсивній технології вирощування середньою нормою є внесення азоту – 90-120 кг/га.

Про це інформують в компанії.

Норма внесення може бути більшою або меншою, залежно від родючості ґрунту, характеру попередника, зони вирощування пшениці, сорту та багатьох інших причин.

«Перше весняне підживлення ми проводимо до початку відновлення вегетації, – пояснює заступник головного агронома агрогрупи «Агрейн» Тарас Корнієнко. – Цей період можна назвати «критичним» щодо азоту. В цей період потрібне помірне азотне живлення озимої пшениці, щоб при відновлені вегетації рослини не відчували азотного голодування».

В компанії використовують підживлення в розмірі 30% від загального обсягу потреби азоту на запланований урожай. Потрібну кількість вираховують, залежно від агрокліматичних умов зони господарювання, попередника та сорту.

Нагадаємо, «Агрейн» завершує підживлення озимих і готується до посівної. Всього компанія має намір засіяти ярими культурами понад 35 тис. га.