Агрономія

Агроном назвав головні проблеми у вирощуванні ріпаку і способи їх вирішення

Агроном назвав головні проблеми у вирощуванні ріпаку і способи їх вирішення

У регіоні господарювання ГК «Енселко» (Західний регіон) із хвороб найбільшої шкоди завдає склеротиніоз, із яким справляються за допомогою фунгіцидів. Що ж до цього ріпакового сезону, то на задискованих площах довелося двічі працювати проти падалиці озимої пшениці. Хоч зазвичай основну частину падалиці приорюють і тільки підчищають гербіцидом окремі ділянки.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів головний агроном холдингу Микола Соцький.

Також, за його словами, восени на полях, де проводили дискування, були проблеми з озимою совкою. Тому довелося застосувати потужніший інсектицид Пірінекс.

«Взагалі для захисту ріпаку на ринку є всі засоби. Ми працюємо переважно оригінальними препаратами. По оранці вносимо ґрунтові гербіциди, після дискування це не доцільно, бо на тих полях чимало пожнивних решток. Щоб прибрати падалицю озимої пшениці, вносимо Фюзілад Форте. Далі проводимо рістрегуляцію ріпаку: посіви ранніх строків сівби обробляємо двічі, пізні – один раз Карамбою Турбо», – зазначив Микола Соцький.

Навесні спостерігають за прихованохоботником, розставляють жовті пастки з мильним розчином. Перший раз проти шкідників працюють інсектицидом Фастак, друге внесення – бакова суміш тебуконазолу як рістрегулятора + бор + інсектицид. У період цвітіння вносять фунгіцид Аканто Плюс, інсектицид Біскайя.

«Якщо після цвітіння в посівах помітили прихованохоботника чи капустяного комарика, вносимо Моспілан. Користуємося препаратами, безпечними для бджіл. Одразу повідомляємо пасічників, які на цей момент уже вивезли пасіки на поля, що плануємо обробку посівів. Окрім того, працюємо тільки в нічний час», – додав агроном.

Нагадаємо, стан посівів ріпаку в ГК «Енселко» цьогоріч кращий, ніж торік. Як повідомлялося, в ГК «Енселко» скоригували систему підживлення ріпаку.