Агрономія

В «Енселко» скоригували систему підживлення ріпаку

В «Енселко» скоригували систему підживлення ріпаку

Група компаній «Енселко» внесла певні зміни в систему підживлення ріпаку. Зокрема, зменшила норму NPK. Зазвичай вносили 200 кг/га: 100 кг/га – під час основного обробітку і 100 кг/га – під час сівби. Натомість торік внесли тільки 100-120 кг/га, залежно від поля під час сівби.

Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів головний агроном холдингу Микола Соцький.

«Навесні також унесли зміни в систему живлення. Згідно з технологічною картою ми повинні двічі вносити КАС, натомість усю норму 400 кг/га внесли відразу по мерзлоталому ґрунту, – зазначив він. – Бо коли раніше вносили двічі половинними нормами, то після другого внесення через брак вологи добриво лишалося на поверхні, не розкладалося».

Оскільки цього року вологи достатньо, то вирішили внести один раз – і не прогадали, добриво спрацювало. Трохи хвилювалися щодо азоту – що з дощами нітратний азот промиється глибше і буде недоступний рослині, але переконалися, що ріпак своєю потужною кореневою системою здатен діставати поживу з нижнього горизонту ґрунту. Також по мерзлоталому ґрунту розкидали сульфат амонію у нормі 140-150 кг/га, залежно від потенціалу поля.

«Ми регулярно проводимо хімічний аналіз ґрунту й вносимо добрива диференційовано, залежно від його результатів, адже склад ґрунту під ріпаком різний: від чорноземів до суглинкових і сірих лісових ґрунтів, – уточнив агроном. – Окрім того, під час кожної обробки посівів ЗЗР додаємо до бакової суміші бор, а також сульфат магнію (3 кг/га) у період цвітіння. Загалом цього року кількість міндобрив зменшили ненабагато – на 100 кг/га NPK. Усе-таки ріпак – прибуткова культура, отримуємо щороку врожай 3,5-4 тонни/га, тому +економити на технології вважаємо недоцільним».

Раніше ми писали, які особливості підживлення ріпаку рідким гноєм.