Агрономія

Адаптивність сортів стає найважливішим чинником реалізації їхнього потенціалу, – думка

Протягом останніх років селекціонери нарощують врожайний потенціал сортів пшениці. Проте на практиці часто буває так, що аграрії не можуть отримати

стабільних урожаїв у розрізі років, бо сорт втрачає свій потенціал в екстремальних погодних умовах. Тому адаптивність сортів стає важливим чинником реалізації закладеного потенціалу й необхідною його властивістю.

Про це AgroTimes розповів Іван Шаляревич, головний агроном ПП «Юхимівське».

«Насправді важлива кожна ознака: наприклад, пряме і добре розвинене листя з тривалим періодом фотосинтетичної активності забезпечує краще проникнення світла у посіви й менше взаємне затінення рослин», – додав агроном.

Серед основних вимог господарства до сортів озимої пшениці на першому місці – висока і стабільна врожайність і якість зерна, за ними – стійкість до хвороб, посухостійкість, стійкість до несприятливих умов зимівлі та вилягання.

Для вибору найкращих сортів для вирощування в умовах свого господарства, підприємство щороку на своїх демоділянках досліджує 15-16 нових сортів пшениці різної селекції, відпрацьовує технологію вирощування за різних погодних умов. На промислових посівах висівають 3-4 сорти.

Нагадаємо, українські науковці адаптують сорти різних культур до примхливості погоди. Як повідомлялося, на конференції «День Агронома» розкажуть про вплив стресостійкості гібридів на урожайність культур.