Агромаркет

Власниця зруйнованої в Бучі ферми відновила виробництво органічних добрив завдяки гранту від Corteva Agriscience

Власниця зруйнованої в Бучі ферми відновила виробництво органічних добрив завдяки гранту від Corteva Agriscience

Ксенія Костенко, фермерка та власниця ТМ Plant Feed, за рахунок гранту від міжнародної науково-дослідницької компанії Corteva Agriscience, отриманого в рамках освітньо-грантової програми TalentA, відновила виробництво органічних добрив, яке було зруйноване навесні 2022 року під час окупації російською армією Київської області. 

Про це повідомляє пресслужба Corteva Agriscience.

До повномасштабної війни Ксенія Костенко на двох земельних ділянках загальною площею біля 4 га щорічно вирощувала близько 80 т моркви та буряку. А також виробляла за власною запатентованою розробкою органічне добриво з використанням цеоліту з українських Карпат. В 2020 році Ксенія виграла свій перший грант від Corteva на програмі TalentA для реалізації проєкту забезпечення питною водою села Синяк Бучанського району, де вона живе.

Буквально в перші дні повномасштабної війни ферма Ксенії Костенко була окупована і протягом місяця, коли район Бучі був зайнятий російською армією, загарбники розтрощили виробництво, розікрали запчастини в техніки та замінували поля й будинки. Після деокупації фермерка вирішила прикласти всі зусилля для відновлення господарства та взяла участь в освітньо-грантовій програмі ТalentA-2022. За рахунок виграного гранту вона змогла забезпечити відновлення виробництва добрив в обсязі не менше 8 т. щотижня та дати роботу близько 7 односельцям, деякі з яких тимчасово мешкають на базі підприємства. 

«Я була в розпачі, коли побачила шкоду, яку окупанти завдали моїй фермі, але дуже хотіла все відновити, запустити наново. ПрограмаTalentA від Corteva Agriscience дала мені необхідну фінансову підтримку та віру в те, що в моїй громаді ще можна вести бізнес, можна розвиватися. Тому я дуже вдячна за цю підтримку, яка допомогла мені в найскрутніші часи», – говорить Ксенія.

«Повномасштабна війна суттєво вплинула на продовольчу безпеку всієї України, а особливо регіонів, охоплених війною чи тимчасовою окупацією. Corteva була і залишається тільки з Україною і тому для нас важливою є підтримка фермерів, які попри все намагаються розвивати свій бізнес та відновлювати його. Зокрема, в рамках програми TalentA, яку компанія протягом війни реалізує в Україні вже другий раз, ми допомагаємо сміливим жінкам, які допомагають своїм громадам відновитися. Реалізовані ними проєкти дають шанси новому майбутньому і ми пишаємося своєю причетністю до цього», − говорить Анна Бабіч, менеджерка з корпоративних комунікацій Corteva Agriscience в Центральній та Східній Європі, координаторка та голова експертної ради Програми TalentA в Україні.

Наразі триває четвертий сезон програми TalentA-2023, в якій бере участь 134 учасниці. Після закінчення двомісячного навчання фермерки зможуть взяти участь в конкурсі грантових проєктів, спрямованих на зростання власного бізнесу та соціальної підтримки громад. Загальний грантовий фонд складає понад 1 мільйон гривень і буде розподілений між переможницями за рішенням членів експертної ради. Оголошення відбудеться в жовтні з нагоди Всесвітнього дня сільських жінок.
Нагадаємо, грант від Corteva Agriscience дозволив фермерці розширити виробництво й організувати навчання.