Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Українська процедура реєстрації пестицидів гальмує розвиток плодоовочівництва, - думка

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Віктор Фарафонов, директор найбільшого в Україні підприємства з вирощування лохини – «Бетек», що в Житомирській області, вважає, що українська процедура реєстрації пестицидів гальмує розвиток ягідництва, овочівництва та садівництва.

Про це він пише у своїй колонці на AgroTimes.

«Ягідну культуру, у тому числі й лохину, дуже складно вирощувати в Україні, оскільки для боротьби з хворобами зареєстрований один фунгіцид, а для захисту від шкідників  немає зареєстрованих інсектицидів. У нашій державі компанії-виробники пестицидів не хочуть реєструвати препарати на ягодах, бо витрати на ці процедури перевищують майбутні прибутки», – зауважує виробник, який щодня під час збирання врожаю дає роботу 2,5 тис. людей.

І це велика проблема. Обробляти ягоди від хвороб та шкідників фактично немає чим. Фермер мусить або змиритися із втратами, або застосовувати незареєстровані на вирощуваній культурі препарати.

Це у подальшому тягне за собою проблему із експортом. Наприклад, європейська організація Food Expert не пропускає на свій ринок продукцію, яку обробляли зареєстрованими в ЄС, але не зареєстрованими в Україні препаратами. 

Він пропонує вчинити із реєстрацією пестицидів так само, як вчинили у 2016 році із реєстрацією західних ліків, суттєво спростивши та прискоривши цю процедуру.

Читайте також: Урожайність томатів зросла на третину через пестициди

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!