Овочі-Ягоди-Сад

Ягідники хочуть розширити перелік зареєстрованих пестицидів

Ягідники хочуть розширити перелік зареєстрованих пестицидів

Асоціація «Ягідництво України» на засіданні при Мінекономіки ініціювала удосконалення порядку та визначення розміру плати за проведення експертизи, державної реєстрації та перереєстрації пестицидів і агрохімікатів для «малих» сільськогосподарських культур.

Про це повідомляють в Асоціації «Ягідництво України».

«Проблема полягає у тому, що наразі для вирощування ягідних культур дозволено використовувати пестициди та агрохімікати, які офіційно зареєстровані в Україні під ці культури, у кількості 61 найменування, зокрема для вирощування: суниці – по 4 препарати; малини та смородини – по 2 препарати; лохини – 1 препарат; ожини – жодного препарату», – йдеться у повідомленні.

У асоціації наголошують, що така така кількість дозволених до використання при вирощуванні ягідної продукції пестицидів та агрохімікатів унеможливлює ефективне культивування ягід і ставить українських виробників поза світовою конкуренцією.

Для порівняння, наприклад, для вирощування яблук в Україні офіційно зареєстровано під цю культуру майже удвічі більше пестицидів та агрохімікатів, а саме – 112 найменувань, а для вирощування пшениці – 273 найменування пестицидів та агрохімікатів.

«Така ситуація обумовлена, зокрема тим, що розмір плати за проведення експертизи, державної реєстрації та перереєстрації пестицидів і агрохімікатів під ті чи інші сільськогосподарські культури встановлено незалежно від того, яку площу займають ці культури у загальній структурі посівних площ сільськогосподарських угідь, – уточнюють в «Ягідництві України». – Так, зернові та зернобобові культури займають понад 57 % посівних площ, в той час як під ягідними культурами перебуває менше 1% посівних площ (так звані «малі» сільськогосподарські культури). Відповідно проведення державної реєстрації пестицидів і агрохімікатів виходить занадто дорогим для ягідних культур».

Асоціація «Ягідництво України» запропонувала утворити робочу групу з представників Міндовкілля, Мінекономрозвитку, Держпродспоживслужби, представників профільних асоціацій та інших експертів для напрацювання узгоджених пропозицій стосовно удосконалення порядку та визначення розміру плати за проведення експертизи, державної реєстрації та перереєстрації пестицидів і агрохімікатів для «малих» сільськогосподарських культур.

Ця пропозиція знайшла підтримку серед учасників засідання, було вирішено повторно порушити питання стосовно створення робочої групи після завершення перерозподілу повноважень між Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України та Міністерством аграрної політики та продовольства України.

Читайте також: Вчені досліджують, чи можливо ефективно вирощувати плоди без добрив та штучних ЗЗР