Овочі - Ягоди - Сад
Головне:
Під час карантину важливо зберегти логістичні потоки для забезпечення аграріїв насінням, - думка За два місяці Україна закупила за кордоном 6 тис. тонн сиру У Канаді послугами агроавіації користується кожен четвертий-п’ятий фермер У групі компаній «Олстас» знайшли спосіб уникнути промивання ґрунтових гербіцидів Зорянський елеватор на Рівненщині завершує відвантаження зерна Компанія FMC розпочала реєстрацію препаратів для захисту томатів від південноамериканської томатної молі Вітчизняні борошномели закликають владу тимчасово обмежити експорт зерна, аби запобігти здорожчанню хліба АМКУ призупинив впровадження «Укрзалізницею» нового договору про надання послуг На термінал Neptune зайшов під завантаження найбільший балкер Про нові органічні малинники площею 40–50 га на кілька років можна забути, – експерт
Овочі - Ягоди - Сад

Урожайність томатів зросла на третину через пестициди

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Науковці Інституту водних проблем і меліорації НААН визначили, що внесення пестицидів з поливною водою дає прибавку врожаю на томатах  31,2%. 

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

Гербіцид д.р. пендиметалін, 330 г/л внесений одночасно з поливною водою знищує однодольні бур’яни на 80–90%, дводольні — 85–90%.  Інсектицид д.р. імідаклоприд, 200 г/л ефективно працює проти колорадського жука та попелиці. Системний фунгіцид д.р. азоксистробін 250 г/л з нормою витрати 0,6 л/га стримує поширення фітофторозу та альтернаріозу на рослинах. 

Для дослідження обрали ранньостиглий гібрид Лампо F1 для комбайнового збирання. Схема садіння розсади 152+152×20 см. Досліди проводили в період з І декади травня до ІІ декади серпня. За вегетаційний період було проведено 36 поливів, нормою від 80 до 130 м3/га.

Перші обліки однодольних та дводольних однорічних бур’янів були проведені через 14 та 28 діб після обробки ґрунту препаратами. Обробки інсектицидами проводили дворазово через 30 днів після висаджування розсади та через два тижні після першого внесення. Обробки фунгіцидами проводили після укорінення розсади та через 14 днів після першого внесення. 

У результаті першого обстеження дослідних ділянок було відмічено, що площа покриття однорічними однодольними бур’янами становила 10%, ефективність дії дослідних препаратів 85–95%. 

Після другого обліку на необроблених дослідних ділянках площа покриття однорічними однодольними та дводольними бур’янами збільшилася до 40%. Ефективність дії пендиметаліну, 330 г/л проти однодольних бур’янів 80–90%, проти дводольних — 85–90%. 

Перед збиранням урожаю кількість колорадських жуків на контролі без внесення препаратів досягла 13,1 шт./кущ та 12,7 шт./100 листків попелиць. Ефективність інсектициду д.р. імідаклоприд, 200 г/л проти колорадських жуків наприкінці вегетації була високою 78,9–91,6%, проти попелиць — 61,3–72,8%.

Читайте також: Урожайність томатів із касетної розсади вища на 18-20%

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!