Агромаркет

У січні юрособи найбільше купували землю на Полтавщині

У січні юрособи найбільше купували землю на Полтавщині

З моменту відкриття другого етапу ринку землі, юридичні особи придбали найбільше землі в Полтавській області.

Про це під час вебінару «Другий етап земельної реформи: результати першого місяця та можливості для майбутніх інвестицій», розповів співзасновник інвестиційного об’єднання Land Club Олександр Колотилін.

Він пояснив, що продаж землі у продажі у січні розпочинаються тільки після оприлюднення коефіцієнту індексації, який цьогоріч надали тільки 12 січня. Тому дані щодо земельних угод надано в період з 12 по 25 січня, тобто без урахування останніх трьох днів.

«За цей період юридичні особи придбали понад 700 га землі: понад 10% від проданих земель у січні 2024 року», – зазначив Олександр  Колотилін.

За його словами, ціна, яку пропонують юридичні особи, в середньому по Україні на 17% вища від середньої по країні.

Олександр Колотилін уточнив, що у січні лідером серед регіонів по кількості угод купівлі землі стала Полтавська область. В цьому регіоні відбулось більше половини правочинів, що відбулися у січні 2024 року.

«Загалом за цей період там було продано 1,5 тис. га, що становить близько 20% від загальних площ, які були виставлені на продаж. Й у січні близько 500 га придбали юридичні особи саме на Полтавщині», – констатував фахівець.

За його словами, середня ціна землі на Полтавщині на 20% вища, ніж середня вартість гектару по Україні.   При цьому юрособи придбали землю за вартістю, нижчою ніж середня ціна в цьому регіоні. Так, фізичні особи пропонують в середньому 53675 грн/га, в той час як юридичні особи дають 48 тис. грн/га.

«Це, скоріш пов’язано з тим, що частина придбаних юрособами земель змінювала власника на першому етапі ринку землі. Тобто земельні ділянки могли викупати власники агробізнесу й зараз переоформлювати їх на свої юридичні особи», – додав Олександр Колотилін.

Нагадаємо, середньозважені ціни на сільгоспземлю поволі знижуються. Також ми писали, що частка землі сільгосппризначення у структурі забезпечення виданих кредитів зросла на 4%.