Агромаркет

Переважне право на викуп землі можна втратити

Переважне право на викуп землі можна втратити

Орендар землі може втратити право на реалізацію переважного права на викуп ділянки у разі, коли він з якихось причин не не з`являється у призначений нотаріусом час та дату для укладання угоди.

Про це під час вебінару повідомив  проєктний менеджер «Прозорро.Продажі» Владислав Уривський.

За його словами, якщо орендар захотів скористатися переважним правом на викуп землі, він має купити ділянку за тією ціною, яка встановлена за результатами аукціону.

«Тоді буде окремий раунд, протягом якого орендар може погодитися з ціною. Ціна за результатами таких аукціонів буде сформована шляхом попиту», – зауважив Владислав Уривський.

Він вважає справедливим те, що орендар повинен викуповувати землю на аукціонах. Адже тоді ділянку буде продано за ринковою ціною, а не за тою, про яку оренлар домовився із продавцем.

На його думку, купівля-продаж землі через аукціони набагато простіша, ніж реалізація переважного права через нотаріуса.

Адже власник землі має зареєструвати у нотаріуса намір продати ділянку не пізніше ніж за 2 місяці до дня укладення договору купівлі-продажу ділянки. Після реєстрації наміру власника продати, нотаріус зобов’язаний письмово повідомити про це орендаря. Потім починається фаза ознайомлення нотаріуса з документами й визначення ціни, яка вже не зможе збільшитися.

Владислав Уривський також додав, що саме нотаріус визначає дату й час угоди. Тому якщо орендар погоджується скористатися своїм переважним правом, але не з`являється з якихось причин для оформлення угоди, він це право втрачає.  

«На земельних торгах покупець може ознайомитися й обрати ту ціну, яка його влаштовує, в мережі Інтернет, натиснувши одну кнопку. А далі справа за оформленням документів, які потрібно підписати впродовж 20 днів у будь-яку зручну дату», – підсумував фахівець.

Раніше ми писали, кому надається переважне право на купівлю землі. Також у МінАПК нагадали, як скористатися переважним правом на викуп землі.